Čiernenie pri izbovej teplote

IMEXIM TS, a.s.  ponúka chemické čiernenie kovov (brunírovanie) pri izbovej teplote (cca 20˚C), ktoré sa môže zriadiť prakticky všade, bez veľkých nárokov na investície, obsluhu, alebo údržbu a je vhodný pre širokú oblasť použitia.  Napreduje známemu klasickému (alkalickému) spôsobu čiernenia kovov, čo je energeticky náročný proces so zvýšeným bezpečnostným rizikom.

Čiernenie ocele je proces povrchovej úpravy materiálu známy tiež aj ako  brunírovanie. Technologický postup zahŕňa postupné odmasťovanie, kondicionovanie, čiernenie a protikoróznu ochranu. Linka sa skladá z nádrží s vodnými roztokmi, do ktorých sa postupne namáčajú  kovové predmety určené na čiernenie. Predmety sa umiestnia do košov (nerezové, plastové), prípadne visia na hákoch, alebo iných prípravkoch. Keďže celá linka pracuje pri izbovej teplote, proces je nenáročný, bezpečný a rýchly.

Odkaz na katalóg – Čiernenie pri izbovej teplote Blackfast

Internetová stránka výrobcu: www.blackfast.com

Vytvorená čierna vrstva na povrchu kovu má hrúbku 0,1 až 0,3 mikrónu, a preto vyhovuje aj pre veľmi náročné dielce s úzkou toleranciou rozmerov.

Technológia BLACKFAST je vhodná pre čiernenie linky všetkých veľkostí, pre manuálnu, poloautomatickú aj automatickú prevádzku. Uvedená technológia je určená  predovšetkým na čiernenie ocele a liatiny.

Aplikácia čiernenia je možná na hladkých aj drsných povrchoch.

Blackfast sa nanáša vo veľmi krátkej dobe a to vo všetkých otvoroch a vybraniach. Nezostávajú žiadne kryštály soli ako býva niekedy v konvenčných metódach čiernenia.

Kontrola roztokov Blackfast je jednoduchá a dopĺňanie sa robí dolievaním. Proces čiernenia Blackfast môže byť lokalizovaný kdekoľvek, nie sú potrebné zložité kontrolné procedúry. Roztoky sú stabilné, spoľahlivé a jednoduché na údržbu.

Výhody prechodu od klasického čiernenia

  • Nie je potrebné drahé zariadenie – plastové alebo gumou lemované nádrže postačujú
  • Nároky na odsávanie sú minimálne až nulové pretože nedochádza k poškodeniu zariadenia – spôsobené korozívnymi výparmi z klasickej linky.
  • Odpadajú náklady na zahrievanie, roztok môže byť použitý okamžite a nepotrebuje 2 hodiny, aby dosiahol požadovanú teplotu.
  • Neprodukuje soli, ktoré sa vylúhujú v závitoch a póroch.
  • Krátka doba ponoru umožňuje urýchlenie výrobného procesu a vysoké pokrytie.
  • Prínos pre zdravie manipulujúceho pracovníka.
  • Čierniace kvapaliny majú minimálny dopad na životné prostredie. Chemické zložky sú riedené vodou.

Patinovanie cínu, medi, mosadze, niklu a striebra pomocou Blackfast

Blackfast 183 stmaví svetlé mosadzné povrchy na tmavo hnedú. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov by mal byť roztok udržiavaný pri teplote v rozmedzí 35-40ºC. Pri nižších teplotách je proces pomalší. Pričom výrobca nedoporučuje prekročiť dobu ponorenia 5 minút. Po vybratí z roztoku sa meď nechá zaschnúť, a potom sa ľahkým obrúsením odstránia potrebné časti povrchu výrobku. Pozostatky v štrbinách na povrchu mosadze odhaľujú výsledný patinovaný povrch.

VYŽIADAŤ PONUKU