Nový konzervačný olej v procese čiernenia za studena.

< späť na všetky novinkyNajdôležitejšou zložkou v procese čiernenia kovov za studena je bezpochyby finálna konzervácia. S použitím nového vylepšeného antikorózneho oleja BF 845, ktorý dokonale vytesňuje vodu a zabraňuje prípadnému ďalšiemu korodovaniu, budú vaše súčiastky dlhodobo ochránené.

Technologický postup zahŕňa postupné odmasťovanie, kondicionovanie, čiernenie a protikoróznu ochranu. Linka sa skladá z nádrží s vodnými roztokmi, do ktorých sa postupne namáčajú  kovové predmety určené na čiernenie. Samotná linka môže byť doplnená o filtráciu oplachových vôd, čím sa zabezpečia aj prísne environmentálne požiadavky. Pre optimálne zabezpečenie teploty roztokov doporučujeme niektoré nádrže vybaviť ohrevom do teploty 30°C. Celá linka pracuje pri izbovej teplote, čím je proces oproti tepelnému čierneniu energeticky neporovnateľne výhodnejší a rýchlejší.

Zaujímavé riešenia v architektúre

V poslednom čase značne stúpol záujem o čiernenie architektonických prvkov a riešení z čierneho plechu. Povrchová úprava plechov čiernením za studena prináša do architektúry zaujímavé prvky ako sú oceľové stoly, boxy, doplnky stien a schodov, vonkajšie prístrešky a pod.

Bližšie informácie na: +421 2 3266 3611, 0903 402 451, n.koncier@imeximts.sk